2 Mayıs 2011 Pazartesi

SilverNight Ege Üniversitesi

SilverNight iki yıl aradan sonra Ege Üniversitesi'nde yapıldı. Etkinlik öncesi Öykü Küçet ve Sinem Akın ile biraz aşırı güç harcamış olsak da; etkinlik buna sonuna kadar değdi.
Gece Daran Yöndem'in Silverlight tanıtımı ve ardından ken
di yazdığı bir oyunu bizlere anlatması ile başladı. Sonra gecenin en önemli anlarından bir tanesi geldi ve çattı: Yemek! Afiyetle pizzalarımızı, enerji içecekleri ile götürdük. Bu noktadan sonra aslında gece bitebilirdi; yedik, içtik, bize müsade... Tabii ki öyle olmadı gece yeni başlıyordu; gruplar oluşturuldu ve gecenin konusu olan oyun programlama başladı. Saatler ilerledikçe fikir üretkenliği arttı; malum bir programcının en üretken olduğu saatler. Program yazdık, oldu, olmadı, hocam şuraya bakabilir misiniz derken bir de bakmışız güneş doğuyor. Güneş doğarken tasarlanan oyunlar teker teker sunularak oylandı ve bir birinci çıktı. Birinci olan projeye ve Daron hocanın yazısına buradan ulaşabilirsiniz >>
Yazdık, uğraştık, didindik ve sonunda az da olsa silverligh ile oyun tasarlama konusunda bir şeyler kaptık. Daron hocaya sonsuz teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme